Na Mazurach

Mazurskie impresje - informacje, ciekawostki i relacje z Warmii i Mazur
Nieruchomości

Ekomarina nad jeziorem Niegocin

9 maja 2011

Ekomarina w Wilkasach nad jeziorem Niegocin na ukończeniu. Otwarcie obiektu zaplanowano na długi weekend w czerwcu. Oficjalna impreza z okazji otwarcia Ekomariny ma odbyć się 26 czerwca, choć całość obiektu na przyjęcie żeglarzy ma być gotowa znacznie wcześniej, bo już za niecałe trzy tygodnie – na 1 czerwca.

 

W Ekomarinie w Wilkasach cumować będzie mogło 80 łodzi z zapewnionym dostępem do mediów. Port wyposażono również w wyodrębnione stanowisko dla łodzi hybrydowej policyjnej oraz stanowisko dla żeglarzy niepełnosprawnych. W porcie znajdzie się też punkt opróżniania toalet z jednostek pływających.

Obiekt wyposażono również w tawernę, zdolną pomieścić około 100 osób. Ukłonem w stronę turystyki biznesowej jest zaplanowanie w obiekcie sali konferencyjno – wykładowej, która pozwoli na organizację spotkań biznesowych i szkoleń. Ekomarina wyposażona będzie też w serwis motorowodny oraz pralnię z suszarnią. W związku z planowanym wzmożonym ruchem turystycznym w Wilkasach za kilka dni otwarty zostanie również market spożywczy należący do sieci Carrefour Express. Obecnie na terenie obiektu trwają prace wykończeniowe.

Ekomarina nad jeziorem Niegocin to projekt dofinansowany z Unii Europejskiej. 2,5 mln zł na inwestycję Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze pozyskało z dotacji.

fot.:Krzysztof Kozerski/Sxc.hu

  1. nie mogę się doczekać naszego wyjazdu na Mazury
    na naszej trasie wrzuciłem ekomarinę także będę mógł coś powiedzieć już niebawem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *