Na Mazurach

Mazurskie impresje - informacje, ciekawostki i relacje z Warmii i Mazur
Ciekawostki i relacje

IV Mazurskie Targi Sportów Wodnych

23 sierpnia 2011
Targi Giżycko

Miłośników żeglarstwa na pewno zainteresuje fakt, że weekend 9-11 września 2011 r będą mogli spędzić w Giżycku, gdzie nad jeziorem Kisajno, w Stanicy Wodnej „Stranda”, odbędą się IV Mazurskie Targi Sportów Wodnych.  Targi objęte zostały patronatem Wójta Gminy Giżycko – Andrzeja Sierońskiego oraz Gminy Giżycko. Patronat medialny na imprezą przyjął Miesięcznik Żagle.

Dotychczasowe edycje sprawdziły się i okazały prawdziwym hitem, szczególnie zeszłoroczna edycja, gdzie spotkało się 86 wystawców, zaprezentowano 95 łodzi, w tym nowe modele, których wcześniej nikt nie miał okazji oglądać. Duże zainteresowanie mediów polskich i zagranicznych sprawiło, że zainteresowanie targami wzrosło.

Dla wystawców bardzo istotne są wręczane nagrody i to głównie ze względów prestiżowych, poza tym zaznaczył się wyraźny wzrost sprzedaży jachtów, które wygrały, szczególnie tych nagrodzonych przez widzów.

Publiczność uczestnicząca w targach i zainteresowana zakupem jachtu ma niepowtarzalną okazję wypróbować sprzęt na jeziorze. Można również i to w cenach posezonowych kupić drobny sprzęt i ubrania odpowiednie na żagle, można też nabyć jachty poczarterowe w korzystnych cenach. Zresztą spotykają się na targach miłośnicy żeglarstwa oraz usługodawcy. Bardzo ważny jest również fakt, że na miejscu można załatwić leasing, jak również zasięgnąć porady rzeczoznawców, co jest szczególnie cenne, gdy ktoś chce kupić używany sprzęt.

Na targach można obejrzeć ale także i kupić nie tylko jachty, ale również kajaki, łodzie motorowe czy łodzie rybackie oraz sprzęt wędkarski. Warto wiedzieć, że na targach będą wystawcy oraz sprzedawcy, których oferta nie została uwzględniona w katalogu.

Targi to także wiele imprez towarzyszących – przede wszystkim koncerty: szantowy 11 września, a wieczory warto spędzić w tawernie. Wielu miłośników Mazur ma okazję popatrzyć na piękne jachty, które w czasie targów będą prezentowane na jeziorze.

Osoby wybierające się na IV Mazurskie Targi Sportów Wodnych muszą poszukać noclegów poza Stanicą Wodną, która w całości jest zajęta przez wystawców. Serdecznie zapraszamy i liczymy, że podzielą się Państwo wrażeniami z targów.

Fot. http://sxc.hu/)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *