Na Mazurach

Mazurskie impresje - informacje, ciekawostki i relacje z Warmii i Mazur
Ciekawostki i relacje

Latem na Mazury

31 października 2011
Jezioro

Na wyjazd na Mazury latem nie trzeba chyba nikogo przekonywać, ale co w krainie polskich jezior można robić podczas innych pór roku? Tymczasem i jesienią jest co robić na Mazurach, a oferta turystyczno-rozrywkowa jest naprawdę bogata.

Wprawdzie jesienią leżenie na plaży odpada, ale same jeziora są doskonałym miejscem dla entuzjastów żeglowania oraz pływania kajakiem. Jesienna aura wyjątkowo sprzyja wyprawom na łódce – mocny wiatr jest gwarantowany, a mijane krajobrazy w pełni oddają niesamowity urok złotej, polskiej jesieni. Oprócz szlaków żeglarskich, na Mazurach jest także mnóstwo tras dla pieszych, po których da się spacerować także po zakończeniu lata. Sporo jest również tras dla rowerzystów, a wszystkie ścieżki są dokładnie oznakowane. Organizowane są także wieloosobowe wycieczki przyrodniczo-krajoznawcze pod okiem doświadczonych przewodników.

Mazury to mnóstwo lasów, a jak lasy, to i sporo miejsc do zbierania grzybów. Właśnie jesienią można liczyć na największe zbiory, a w miejscowych knajpkach serwowane są w tym czasie przepyszne „grzybowe” specjały. Inną bardzo popularną formą spędzania czasu jest wędkowanie. W mazurskich jeziorach pływa bardzo dużo ryb a każdy miłośnik wielogodzinnego przesiadywania na brzegu z wędką może znaleźć spokojny, ustronny zakątek, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał. Po ryby można się też wybrać na głębsze wody, wystarczy tylko wynająć łódkę i wypłynąć na jezioro.

Ze względu na swoją atrakcyjną ofertę rekreacyjną, Mazury są bardzo często wykorzystywane do celów integracyjnych. Firmy chętnie zapraszają swoich pracowników na kilkudniowe wyjazdy, podczas których można połączyć rozrywkę z obowiązkami służbowymi. Wiele ośrodków wypoczynkowych na Mazurach jest przystosowanych właśnie do przyjmowania takich dużych grup gości – na terenie ośrodków znajdują się duże sale konferencyjne, w których organizuje się szkolenia i konferencje, a w wolnym czasie ośrodek gwarantuje ciekawe zabawy i zajęcia sportowe.

A jeśli komuś marzy się gruntowna odnowa biologiczna, może się zatrzymać w jednym z mazurskich ośrodków SPA, na przykład w mrągowskim hotelu Mercure Mrongovia Resort & SPA, w Mazur-Syrenka w Krutyni, w Gołębiewskim albo Amaxie w Mikołajkach albo w ośrodku agroturystycznym w Niborku bądź Jakubowie.

Na Mazurach nie brakuje atrakcji także zimą – nad jeziorami przygotowano sztuczne stoki narciarskie i lodowiska, tory saneczkowe, trasy biegowe, organizuje się też kuligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *